Dokážeš to sám

8 týdenní online průvodce pro rodiče

Všechny online materiály

Zápisky šílené matky aneb přeci neumřu hlady!

Je to už pár let, co jsem byla šílená. Jedno 3leté dítě „na krku“, druhé právě narozené na rukou. Když na to s odstupem času vzpomínám, musím se tomu smát, i když mi tenkrát často do smíchu nebylo. Takže nebojte, pokud toto zažíváte a vězte, že v tom nejste samy!

Je 7h ráno….na tom by nebylo nic divného, kdybych nemusela vstávat…a možná by mi normálně ani to vstávání nevadilo, kdybych za sebou neměla dvě noční kojení. A kdyby přesně v dobu, kdy se chystám ráno opět usnout nepřišel náš vyspinkaný synek a nezačal se mezi námi hemžit, kopat a neustále nám něco nepovídal….A kdyby na vedlejším baráku nezačala přesně v 6:45 bušit zbíječka, která duní celým okolím……..Ještě ke všemu mám hlad.

Jsem opravdu šílená. Mám chuť říct našemu synkovi – nevstávej, nemluv, nekašlej, nic nedělej, a vůbec, nechte mě všichni být!

Ale abyste věděli, o co jde – za poslední týden se toho u nás hodně změnilo.

Do naší tříčlenné rodiny přibyla další dušička – naše holčička Adélka, důvěrně nazývaná růžovka :O). Takže opět prožívám (ne)příjemný kolotoč okolo kojení a přebalování. A opravdu, jedno dítě, žádné dítě. Růžovka je zatím moc hodná, ale holt mám ještě jedno dítě a to vyžaduje stejnou pozornost jako před pár dny…, a o to více kňourá… Vstává o 2 hodiny dřív….

Zkuste vzít člověku dvě základní potřeby jako spánek a jídlo a do týdne je z vás štvaná zvěř.

Naštěstí mě jako matku druhorodičku nemůže nic překvapit, jsem přeci na všechno připravená, a tak nedostatek spánku kompenzuji jídlem. Alespoň můj žaludek dostává veškerých lahůdek, na které má právě chuť. Ale i v tom má být útrum, jak vzápětí zjišťuji na první kontrole u dětské paní doktorky. Z ordinace si kromě zdravé dcerky odnáším i dvě stránky seznamu o zdravé stravě kojících matek. Být matkou prvorodičkou, nad seznamem nevhodných a vhodných potravin bych se rozbrečela a v noci sedíc u ledničky bych jedla rohlíky s máslem a sýrem, pila vodu a tiše si snila o čokoládě, steaku či broskvích.

Neboli – seznam nevhodných potravin je nekompromisní:

  • vepřové maso
  • hovězí maso
  • ryby
  • rajčata, cibule, česnek, paprika
  • jahody, třešně, maliny, broskve, citrony….
  • uzeniny
  • vajíčka
  • mléko
  • černý čaj, káva, sladké limonády
  • potraviny s chem. konzervací atd atd….

Raději paní doktorce neříkám, že jsem měla k obědu zeleninové lečo /je přece zdravé, ne?/ k svačině jsem si dala dvě jahody, něco třešní, bábovku a zapila jsem to černým čajem s mlékem….

Ale jelikož jsem matka profesionálka, nemůže mě přeci něco takového rozhodit. O seznamu si myslím své, a protože nás všechny návštěva u paní doktorky unavila, zašli jsme si hned celá rodinka na večeři. Dala jsem si veliký krvavý steak s brambůrkama, cibulkou a slaninou, a bublavé nealkoholické pivo. Jooo, po dobrém, zdravém jídle je mi hned lépe. A energii na noční a ranní vstávání někde přece brát musím. Třeba jako dnes.

A je půl 8. Jak jinak – zbíječka utichla……..jaký balzám….. naše rodinka je už ale vzhůru, synek nasnídaný, takže úsměv na rtu a vzhůru do dalšího krásného dne!

A kdybyste někdy chtěli rychle zhubnout, mám pro vás rychlý recept – spěte pár hodin přerušovaně každou noc, vstávejte brzy a konzumujte jen vhodné potraviny pro kojící matky. Seznam u mě k zapůjčení :O) Můžu vám slíbit, že úspěch máte zaručen

Hanka Gabrielová

Newsletter

Přihlaste se k odběru

Dostávejte novinky z našeho blogu a světa montessori pravidelně do inboxu.Dalšíčlánky

Úklid Montessori optikou aneb 5 tipů, jak naučit děti úklízet

Úklid Montessori optikou aneb 5 tipů, jak naučit děti úklízet

Proč děti nerady uklízí? Uklízí nerady všechny děti? Jak naučit děti uklízet? Maria Montessori upozorňovala, že úkolem rodičů, je být dětem průvodcem a ne jejich služebníkem. Optikou Montessori pedagogiky je totiž úklid nedílnou součástí každé aktivity. Montessori děti jsou od začátku vedeny k...

10 tipů na Montessori doma – podpora pro vás

10 tipů na Montessori doma – podpora pro vás

Dr. Montessori jednou řekla: „Abychom pomohli dítěti, musíme mu poskytnout prostředí, které mu umožní svobodně se rozvíjet." Myšlenka, že děti potřebují prostor k růstu, je jedním z nejzákladnějších Montessori principů. To je také důvod, proč jsou třídy v Montessori školách nabité...

Čtyři jednoduché kroky, jak na montessori čtenářský koutek.

Čtyři jednoduché kroky, jak na montessori čtenářský koutek.

V článku „Je čtení ještě in?“ jste si mohli přečít, jak a proč je čtení s nejmenšími v našem životě důležité. V dalším článku „Jak má vypadat montessori knížka“ jsme si vysvětlili, jaké knížky našim nejmenším v montessori pedagogice nabízíme a proč se zpočátku vyhýbáme pohádkám. A teď už jen...