Prožitkový seminář

"MONTESSORI 3 - 6"

aneb vše, co potřebujete vědět do začátku. 

 PODZIMNÍ TERMÍN PRÁVĚ PROBÍHÁ! 

ČT - NE: 4. - 7. 11. a PÁ - NE 19. - 21. 11. 2021

Další kurz plánujeme na jaře roku 2022 (nejspíše duben - květen). 

Oblíbený 7 denní prožitkový seminář, ve kterém se dozvíte základní informace o montessori pro věk dětí 3 - 6 let. 

Kurz je akreditován MŠMT.

Celým seminářem od teorie až po praxi vás provedou zkušené AMI pedagožky a lektorky:

Michaela Willheimová a Hana Gabrielová.

Seminář je pro všechny, kteří chtějí učit jinak. 

 • Chcete se stát montessori průvodcem, ale nevíte, jak začít? Potřebujete se o montessori dozvědět víc a pochopit, jak to celé funguje?
 • Začínáte pracovat v montessori školce a potřebujete vědět, k čemu slouží všechny ty zajímavé pomůcky v policích?
 • Učíte v montessori školce a dochází vám nápady nebo už jste spoustu věcí zapomněli? Přijďte se stát dítětem a znovu si to prožít.
 • Učíte v tradiční školce a montessori vás nadchlo natolik, že byste pár principů chtěli přenést i k vám do třídy?

Nabízíme vám množstevní slevu od tří platících osob, a to ve výši 10%. Napište si o slevový kód.

Co vás čeká? 

 • 7 dní, které jsou od rána do odpoledne nadupané informacemi, inspiracemi a prací s pomůckami. Od praktického života až po kulturu.
 • Každý den projdeme jednu montessori oblast a vyzkoušíte si konkrétní pomůcky, které děti nejvíc baví. Dostatete tipy, jak pomůcky připravit nebo vyrobit.
 • Teorie bývá někdy nudná, ale to se vám u nás nestane. Než začneme zkoušet jednotlivé pomůcky, dozvíte se ty nejdůležitější informace o potřebách a vývoji dětí, o roli učitele nebo montessori principech. Protože bez teorie to prostě nejde.
 • Nebudete jen studentem, který sedí a poslouchá. Stanete se dítětem, které si všechno vyzkouší na vlastní kůži. Od přelévání po násobení tisíců.
 • Zjistíte, jak můžete jednoduše s montessori prvky u vás ve školce začít.

Pochopíte, vyzkoušíte, zažijete a uvidíte, 

že náš seminář je prostě jiný než ostatní. 

 • Máme nejvyšší možné montessori vzdělání na světě.
 • Jsme montessori průvodkyně s dlouholetou praxí.
 • Tento kurz lektorujeme už 12. rokem.
 • Kurzem prošlo už více než 400 studentů.
 • Předáme vám informace o montessori tak, jak ho opravdu kdysi vymyslela Dr. Maria Montessori. Nic víc, nic míň.
 • Po týdenním kurzu se z vás nemůže stát montessori učitel, ale garantujeme vám, že pochopíte, jak montessori ve školce doopravdy funguje.
 • Uvidíte, jak je montessori systém dokonale propracovaný a propojený. A zjistíte, co je a není montessori.

Co na seminář říkají absolventi? 

"S kurzem jsem naprosto spokojená! V této oblasti teprve začínám a po skončení kurzu jsem nadšená, plná elánu začít montessori realizovat i v naší normální školce. Prezentace, i celý kurz byl perfektně zrealizován. Vše nám srozumitelně vysvětlily. Za mě vše proběhlo výborně. Děkuji. "
"Děkuji za otevření dveří do nového světa."
"Seminář byl náročný, ale rozhodně obohacující. Dostala jsem to, co jsem chtěla – INSPIRACI. Míša i Hanka mají příjemný a profesionální přístup. Díky nim jsem si utřídila znalosti. Obdivuji jejich klid a lidskost v přístupu. Zároveň byl skvělý jejich smysl pro humor a odlehčené úsměvné chvilky. Děkuju vám! "
"Na tomto kurzu jsem „vyrostla“ jako květina, kterou někdo poctivě zalévá a dává jí důvod růst stále dál. Díky za to."
"Mnoho AHA momentů, cvak, doklapnuto, upevněno. Všechno do sebe zapadá. Dostala jsem odpověď na vše, co jsem potřebovala. Díky, díky, díky. "
"Obě lektorky byly po celou dobu jako naše kamarádky, kterých jsme se mohli na cokoli zeptat a ony pro nás měly vždy potřebnou a srozumitelnou odpověď. Každá nám předala kus sebe a tím posunuly kurz o několik levelů výš. Vždy byly dokonale sladěné a každý den nám předávaly s úsměvem pozitivní energii. Utvrdily nás v tom, že takhle to jde dělat i s dětmi. Jak Hanka „komediantka“ tak Míša „podporovatelka“ mi přirostly k srdci. Odjíždím plná zkušeností a AHA momentů – třeba s elipsou. Děkuji za paní Montessori a vám, že to umíte tak skvěle předat. "
"Obě lektorky na mě působily vyrovnaně. Je poznat, že montessori je jejich život. Přednášky do sebe krásně zapadaly, dávaly smysl. Velmi mne to posunulo dál a věřím, že nabyté zkušenosti a znalosti uplatním nejen v pracovním, ale i soukromém životě. Vřelé díky!"
"Celý kurz byl velmi inspirující a přínosný pro mou práci. Prezentace v jednotlivých oblastech byly názorné. Za mě bylo největším uvědoměním, k čemu opravdu slouží ELIPSA a proč jsou stolečky jen po dvou. Dále možnosti variability prostoru a pomůcek a také, jak je důležité POZOROVÁNÍ! Naučila jsem se, jak dítěti nabízet krok po kroku pomůcky a pokud sahá na něco, k čemu ještě nedospělo, jakým způsobem ho navézt na pomůcku, která pro něj bude vhodná. Líbilo se mi využití ZDVOŘILOSTNÍCH LEKCÍ k nastolení pravidel. A hraní vzdálenostních her bylo prostě BOŽÍ! :)"
"Kurz byl pro mne velice přínosný. Seznámila jsem se s novými nápady, které byly výborně odprezentovány. Velmi oceňuji připravenost a zkušenost lektorek, která byla na vynikající úrovni. Pomůcky byly prezentovány jasně, srozumitelně a s velkou pokorou a láskou k práci. Moc děkuji za příjemně strávený týden v hezké společnosti."