Co u nás můžete s vašimi miminky nebo batolaty zažít?

 • Montessori otázky a odpovědi
  Když děti pracují, rodiče se mohou ptát.
 • Vzájemné sdílení
  Důvěrný prostor stejně smýšlejících rodičů a průvodkyň.
 • Inspirace pro montessori doma
  Z každého setkání si rodiče odnášejí inspiraci, co konkrétního mohou dětem doma nabídnout.
 • Pravidelná setkávání
  Malá skupinka pro max. 7 dětí a jejich rodiče.
 • Prostor pro růst dětí i rodičů
  Rodiče se naučí vidět své dítě jinak, zbytečně mu do věcí nezasahovat, naučí se upozadit a pomoci, když je potřeba.
 • Dokonale připravené montessori prostředí
  V pracovnách najdete originální montessori pomůcky. Děti si mohou všechny vyzkoušet a na práci s nimi mají dostatek času.

Chcete k nám přijít na skupinky s miminkem?

Chcete k nám přijít do pracovny s batoletem?

Skupinu maminek s miminky jsem navštěvovala se synem v průběhu prvního roku a půl po jeho narození. Byla to pro mě živá voda v podobě podpory zkušených a vřelých lektorek Kamily a Míši, které "odchovaly" v pracovnách už mou první dceru. Informace, které jsem během kurzu dostala byly skvěle použitelné v každodenním životě s miminkem, mohla jsem vyzkoušet montessori pomůcky adekvátní věku - a vidět, jak měsíc po měsíci je potřeba měnit protsředí pro miminko adekvátně jeho potřebám. Velmi pozitivně vnímám i část, která byla při každém setkání věnována pozorování dětí - bez počátečního vedení a podpory bych se sama asi nedokázala tak zastavit a 10 minut jen vnímat svoje dítě a jeho projevy. Díky tomu jsem se na něj velmi napojila a zpětně na tyto chvíle vzpomínám jako na jedinečnou blízkost, kterou si budu navždy pamatovat a přála bych je každé mamince. Byl to čas jen pro mě a moje miminko, který v běžném koloběhu rodinného života s dalšími dětmi těžko hledám. Zároveň jsem vnímala jako obrovský bonus podporu skupiny ostatních maminek se stejně starými dětmi, se kterými jsme měly možnost podržet se a probrat vše potřebné - což v situaci částečné mateřské izolovanosti, kterou já i spousta z nich prožívala, bylo velmi uvolňující.
Paula, máma Toníčka a Julinkyhttps://lepsirodina.cz
Díky Kamče a Míše si více věřím jako máma. Umím rozpoznat,kdy mě moje dcerka potřebuje a kdy se mohu vzdálit. Umím ji připravit prostředí, které ji bude motivovat a kde jsme obě spokojené:-).
Jana, máma dvou holčiček

Kde nás najdete?

Pracovny se konají v Praze v nově zrekonstruovaném komunitním prostoru haly H40.
 
Těšíme se na Vás!

michaela@zijememontessori.cz

Žijeme montessori, z.s.