Chcete k nám přijít na skupinku s miminkem?

Momentálně máme skupinku obsazenou. Pokud máte i tak zájem se k nám přidat, můžete se hlásit na místo náhradníka na email:

michaela@zijememontessori.cz

Chcete k nám přijít do pracovny s batoletem?

Momentálně máme pracovny obsazeny. Pokud máte i tak zájem se k nám přidat, můžete se hlásit na místo náhradníka na email:

hanka@zijememontessori.cz

Co u nás můžete s vašimi miminky nebo batolaty zažít?

 • Montessori otázky a odpovědi
  Když děti pracují, rodiče mohou pozorovat a užívat si jejich soustředění.
 • Vzájemné sdílení
  Důvěrný prostor stejně smýšlejících rodičů a průvodkyň.
 • Inspirace pro montessori doma
  Z každého setkání si rodiče odnášejí inspiraci, co konkrétního mohou dětem doma nabídnout.
 • Pravidelná setkávání
  Malá skupinka pro max. 7 dětí a jejich rodiče.
 • Prostor pro růst dětí i rodičů
  Rodiče se naučí vidět své dítě jinak, zbytečně mu do věcí nezasahovat, naučí se upozadit a pomoci, když je potřeba.
 • Dokonale připravené montessori prostředí
  V pracovnách najdete originální montessori pomůcky. Děti si mohou všechny vyzkoušet a na práci s nimi mají dostatek času.
Skupinu maminek s miminky jsem navštěvovala se synem v průběhu prvního roku a půl po jeho narození. Byla to pro mě živá voda v podobě podpory zkušených a vřelých lektorek Kamily a Míši, které "odchovaly" v pracovnách už mou první dceru. Informace, které jsem během kurzu dostala byly skvěle použitelné v každodenním životě s miminkem, mohla jsem vyzkoušet montessori pomůcky adekvátní věku - a vidět, jak měsíc po měsíci je potřeba měnit protsředí pro miminko adekvátně jeho potřebám. Velmi pozitivně vnímám i část, která byla při každém setkání věnována pozorování dětí - bez počátečního vedení a podpory bych se sama asi nedokázala tak zastavit a 10 minut jen vnímat svoje dítě a jeho projevy. Díky tomu jsem se na něj velmi napojila a zpětně na tyto chvíle vzpomínám jako na jedinečnou blízkost, kterou si budu navždy pamatovat a přála bych je každé mamince. Byl to čas jen pro mě a moje miminko, který v běžném koloběhu rodinného života s dalšími dětmi těžko hledám. Zároveň jsem vnímala jako obrovský bonus podporu skupiny ostatních maminek se stejně starými dětmi, se kterými jsme měly možnost podržet se a probrat vše potřebné - což v situaci částečné mateřské izolovanosti, kterou já i spousta z nich prožívala, bylo velmi uvolňující.
Paula, máma Toníčka a Julinkyhttps://lepsirodina.cz
"Vyzkoušeli jsme s Karlem pár kroužků a všude mi něco nesedělo - hodně dětí, frontální výuka, falešný zpívání, šikulkovaní a tleskání kvůli každýmu prdu , A pak jsem objevila podpůrné montessori skupinky a až tady jsme se úplně našli. A jsme oba nadšení! Je nás tam pět matek a pět dětí. Máme luxus dvou lektorek (Michaela a Kamila). Učíme se pozorovat, otevíráme témata, která zrovna s dětmi řešíme, dostává se nám obrovský podpory a já jsem za to fakt vděčná. Děti mají volnost pohybu i času,... Zní to ideálně? Jo! Pro mě to fakt ideální je. A od září se přesouváme do montessori pracoven ".
Zuzana, máma Karla a Aničky

Kde nás najdete?

Pracovny se konají v pražské tržnici, v nově zrekonstruovaném komunitním prostoru haly H40.
 
Těšíme se na Vás!

hanka@zijememontessori.cz

Žijeme montessori, z.s.