Zápisky šílené matky aneb přeci neumřu hlady!

Je to už pár let, co jsem byla šílená. Jedno 3leté dítě „na krku“, druhé právě narozené na rukou. Když na to s odstupem času vzpomínám, musím se tomu smát, i když mi tenkrát často do smíchu nebylo. Takže nebojte, pokud toto zažíváte a vězte, že v tom nejste samy!

Je 7h ráno….na tom by nebylo nic divného, kdybych nemusela vstávat…a možná by mi normálně ani to vstávání nevadilo, kdybych za sebou neměla dvě noční kojení. A kdyby přesně v dobu, kdy se chystám ráno opět usnout nepřišel náš vyspinkaný synek a nezačal se mezi námi hemžit, kopat a neustále nám něco nepovídal….A kdyby na vedlejším baráku nezačala přesně v 6:45 bušit zbíječka, která duní celým okolím……..Ještě ke všemu mám hlad.

Jsem opravdu šílená. Mám chuť říct našemu synkovi – nevstávej, nemluv, nekašlej, nic nedělej, a vůbec, nechte mě všichni být!

Ale abyste věděli, o co jde – za poslední týden se toho u nás hodně změnilo. Do naší tříčlenné rodiny přibyla další dušička – naše holčička Adélka, důvěrně nazývaná růžovka :O). Takže opět prožívám (ne)příjemný kolotoč okolo kojení a přebalování. A opravdu, jedno dítě, žádné dítě. Růžovka je zatím moc hodná, ale holt mám ještě jedno dítě a to vyžaduje stejnou pozornost jako před pár dny…, a o to více kňourá… Vstává o 2 hodiny dřív….

Zkuste vzít člověku dvě základní potřeby jako spánek a jídlo a do týdne je z vás štvaná zvěř.

Naštěstí mě jako matku druhorodičku nemůže nic překvapit, jsem přeci na všechno připravená, a tak nedostatek spánku kompenzuji jídlem. Alespoň můj žaludek dostává veškerých lahůdek, na které má právě chuť. Ale i v tom má být útrum, jak vzápětí zjišťuji na první kontrole u dětské paní doktorky. Z ordinace si kromě zdravé dcerky odnáším i dvě stránky seznamu o zdravé stravě kojících matek. Být matkou prvorodičkou, nad seznamem nevhodných a vhodných potravin bych se rozbrečela a v noci sedíc u ledničky bych jedla rohlíky s máslem a sýrem, pila vodu a tiše si snila o čokoládě, steaku či broskvích.

Neboli – seznam nevhodných potravin je nekompromisní:

– vepřové maso

– hovězí maso

– ryby

– rajčata, cibule, česnek, paprika

– jahody, třešně, maliny, broskve, citrony….

– uzeniny

– vajíčka

– mléko

– černý čaj, káva, sladké limonády

– potraviny s chem. konzervací atd atd….

Raději paní doktorce neříkám, že jsem měla k obědu zeleninové lečo /je přece zdravé, ne?/ k svačině jsem si dala dvě jahody, něco třešní, bábovku a zapila jsem to černým čajem s mlékem….

Ale jelikož jsem matka profesionálka, nemůže mě přeci něco takového rozhodit. O seznamu si myslím své, a protože nás všechny návštěva u paní doktorky unavila, zašli jsme si hned celá rodinka na večeři. Dala jsem si veliký krvavý steak s brambůrkama, cibulkou a slaninou, a bublavé nealkoholické pivo. Jooo, po dobrém, zdravém jídle je mi hned lépe. A energii na noční a ranní vstávání někde přece brát musím. Třeba jako dnes.

A je půl 8. Jak jinak – zbíječka utichla……..jaký balzám….. naše rodinka je už ale vzhůru, synek nasnídaný, takže úsměv na rtu a vzhůru do dalšího krásného dne!

A kdybyste někdy chtěli rychle zhubnout, mám pro vás rychlý recept – spěte pár hodin přerušovaně každou noc, vstávejte brzy a konzumujte jen vhodné potraviny pro kojící matky. Seznam u mě k zapůjčení :O) Můžu vám slíbit, že úspěch máte zaručen.

Hanka

Montessori mi dává smysl, fascinuje mě, jak je to jednoduché a logické. Pomůžu přiblížit jeho taje i vám.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů